форум

Падзяліцца:
апавяшчэння
ачысціць ўсе

Што мне трэба ведаць пра калімбу?

Куры
(@kuri)
Новы калімбіст

эй,

Я паглядзеў шмат відэа пра інструмент і думаю, што гэта сапраўды прыемна. Але я ніколі не граў на інструменце і таму нічога не ведаю пра калімбу і інструменты ўвогуле.

Таму я хацеў задаць некалькі пытанняў. 🙂

- У чым менавіта розніца паміж плоскай дошкай і рэзананснай скрынкай? Каробка гучнейшая ці гучыць лепей?

- Ці існуюць іншыя важныя адрозненні / тыпы калімбаў?

- Калімба сапраўды гучыць як у многіх відэа, альбо яна неяк была запісаная праз гэта злучэнне на ПК? Таму што гук заўсёды гучыць так ідэальна? Ня ведаю...

- Дзе я магу знайсці навучальны матэрыял? Пажадана на нямецкай мове, на жаль, я не магу чытаць нататкі.

MfG Куры

каціроўка
Пачатак тэмы Апублікавана: 13 04:2021
Nataliya спадабалася
Сасія
(@basket)
Выбітны калімбіст

Добры дзень, прыемна цябе тут.

так, розніца паміж полым целам і плоскім у асноўным заключаецца ў аб'ёме. Тады ёсць адрозненні ў настроі, будзьце асцярожныя, каб не выкарыстоўваць пентатонічную наладжаную калімбу, калі вы жадаеце гуляць песні.

Так, правільная калімба гучыць сапраўды выдатна. З таннымі звычайна ўзнікае праблема, што дзве знешнія пласціны дрэнна разгойдваюцца і, такім чынам, цьмяныя, альбо што яны зусім не выдаюць гуку. Але для пачатку і спробы гэтага цалкам дастаткова. Паколькі калімбасы - зграйныя жывёлы, яны ў любым выпадку размнажаюцца вельмі хутка. 

На дадзены момант я магу толькі рэкамендаваць падручнік Коні Сомер у якасці навучальнага матэрыялу на нямецкай мове. 

Я напішу вам яшчэ адзін прэм'ер

Прывітанне ад Саскіі

адказацькаціроўка
Апублікавана: 26 04:2021
Nataliya спадабалася
Падзяліцца: