форум

Падзяліцца:
апавяшчэння
ачысціць ўсе

Якую калімбу вы выкарыстоўваеце часцей за ўсё?

каліФАН
 каліФАН
(@kaliFAN)
госць
Вырашанае

Добры дзень,
Я толькі што замовіў 17 зубцоў Калімба (мая першая Калімба). Пасля прагляду некалькіх відэаролікаў пра Chromatic і 21 тын Калімбас, мне цікава, ці правільным было рашэнне 17 тын. Таму я хацеў спытаць вас пра ваш досвед працы з рознымі Калімбасамі. Якую Калімбу вы выкарыстоўваеце часцей за ўсё і адчуваеце, што чагосьці не хапае, калі вы гуляеце на 17-ці зубцах Калімба?
Іншае, пра што я хацеў спытаць, - калі ён пашкоджвае ці носіць Калімбу нейкім чынам, каб перанастроіць яго.
Вялікі дзякуй і крычыце youtuber erick j medina, які рэкамендаваў гэты сайт у адным са сваіх відэа.

каціроўка
Пачатак тэмы Апублікавана: 22 03:2021
Хіла Андрэа і Nataliya спадабалася
Nataliya
(@admin)
Адвакат Калімбы адміністратар

@kaliFAN - дзякуй за пытанні

Гэта чыстыя асабістыя перавагі, калі вам падабаецца храматычны альбо 17-клавішная Калімба. Я параіў бы паэксперыментаваць з абодвума і выбраць той, які вам больш падабаецца.

Цяпер, з пункту гледжання перанастройкі, некаторыя Калімбы выпраўлены - гэта азначае, што вы не можаце пераналадзіць іх наогул. Іншыя, як Калімбера, можна пераналадзіць, але вы можаце наладзіць яго на клавішы C або ніжэй (у адваротным выпадку самыя высокія зубцы не выдадуць ніякага гуку).

Уладальнік Kalimera.com і KalimbaForum.com

адказацькаціроўка
Апублікавана: 22 03:2021
Хіла Андрэа
(@khyla)
Выбітны калімбіст

Паколькі я ўсё яшчэ вучуся, часта выкарыстоўваю калімбу з 17 клавіш. Для мяне купля храматычнага ў доўгатэрміновай перспектыве будзе танней, чым наяўнасць аднаго 17 і аднаго храматычнага. Але паколькі вы ўжо купілі яго, я не думаю, што гэта дрэннае рашэнне. Акрамя таго, вы ўсё яшчэ можаце вывучыць і вырашыць, ці сапраўды вас цікавіць калімба з першай, якую вы атрымалі. У надзеі на лепшае, калі вы яго атрымаеце! 

youtube: Хайла Андрэа
Instagram: khyla.kalimba
facebook: https://facebook.com/KhylaAndreaYT
en-fi.com/KhylaAndrea

адказацькаціроўка
Nataliya спадабалася
kalimbaНавічок
(@kalimbanewbie)
Актыўны калімбіст

Я пачатковец у свеце Калімба ^ _ ^, і я рады, што ўжо купіў сваю першую калімбу Меракі, і мне падабаецца мелодыя, якую я чуў кожны раз, калі я яе граў 

адказацькаціроўка
Nataliya спадабалася
каліФАН
(@kalifan)
Новы калімбіст

Дзякуй за ўсе адказы. Я купіў Bolf Kalimba, і я думаю, што гэта пашанцавала. Але я пакіну гэта ў мажор, думаю, бо знайшоў шмат укладак для гэтага.

адказацькаціроўка
Nataliya спадабалася
Сасія
(@basket)
Выбітны калімбіст

У мяне ёсць B11 і B17 соль мажор з Хокемы, якія я люблю граць мелодыі. 

Усе мае самаробныя калімбы маюць розныя спецыяльныя наладкі: Akebono, Pygmy, Deep Skye і гэтак далей. З ім можна гуляць свабодна.

Прывітанне ад Саскіі

адказацькаціроўка
Апублікавана: 29 03:2021
Хіла Андрэа спадабалася

пакінуць адказ

Імя аўтара

Аўтар электроннай пошты

назву *

Максімальна дазволены памер файла - 10 МБ

Папярэдні прагляд 0 Рэвізіі Захавана
Падзяліцца: